Децентралізація на Львівщині: селяни погрожують приїхати на фірі під ОДА

У понеділок, 24 жовтня, активісти громад, яким не дають об’єднатися, приїдуть під ЛОДА на фірі і пускатимуть мильні бульбашки. Так вони хочуть проілюструвати процес децентралізації на Львівщині.

Про це 21 жовтня повідомила ГО «Розвиток краю».

Як стверджують організатори акції, в області є низка громад, які хочуть об’єднатися в межах добровільного процесу децентралізації. Проте чиновники блокують цей процес і не включають ці громади у перспективний план.

«Тож у понеділок ми зможемо на конкретних прикладах побачити, як на Львівщині децентралізація перетворюється на колективізацію. Така ситуація склалася, зокрема, для Дунаївської, Розвадівської, Болехівської, Відницької, Старо-Роздільської, Лисинецької, Стебниківської, Щирецької, Краснянської та Куровицької територіальної громади, яким ніяк не вдається створити повноцінні ОТГ», – йдеться у повідомленні.

Наприклад, від травня 2015 року шість сіл Миколаївського району (Розвадів, Пісочна, Крупське, Верин, Надітичі та Черниця), які належать до чотирьох сільрад, тричі ініціювали створення Розвадівської об’єднаної територіальної громади на відповідних зборах мешканців. За півтора року люди створили відповідні ініціативні групи, перечитали все законодавство про адмінреформу, детально проаналізували з фахівцями та обговорили на сільських сходинах усі можливості і ризики майбутньої об’єднаної громади, самостійно познайомилися та відвідали ті громади, які вже офіційно створені. Але до сьогодні у створенні об’єднаної громади в обласному Офісі реформ Львівщини їм відмовляють.

«За перспективним планом, ми маємо увійти до Миколаївської ОТГ разом із кількома десятками довколишніх сіл. Ми просимо змінити цей план, але нам надсилають відмови, посилаючись на економічні розрахунки, в яких цифри не збігаються з реальністю. Ми можемо створити громаду всупереч усьому, але тоді її не внесуть у перспективний план. А це означає, що нам не бачити жодних субвенцій від держави. Тобто інфраструктура, школи та соціальна сфера залишаться без державних дотацій. Це шантаж», – каже учасник ініціативної групи, мешканець с. Розвадова Іван Огоновський.

Так само багато роботи уже вкладено в ініціативу створення Дунаївської ОТГ.

«Ми провели громадські слухання у п’яти селах, маємо позитивні рішення про об’єднання всіх чотирьох сільських рад, які є на території громади, ми здійснили фахове фінансове обґрунтування (маємо профіцит бюджету). Маємо висновок щодо фінансової та організаційної спроможності майбутньої громади від Інституту регіональних досліджень. Це не добровільне об’єднання територіальних громад, як написано в законі, це тотальне примусове об’єднання», – каже голова ініціативної групи для створення Дунаївської ОТГ та керівник ГО «Розвиток краю».

Як заявляють організатори акції, люди не хочуть миритися з різного роду шантажем та блокуванням місцевих ініціатив. Наважившись взяти у свої руки майбутнє своїх сіл, вони готові захищати свій вибір об’єднуватися і розказати журналістам та громадськості про всі підводні камені реформи децентралізації, яка рухається наразі так, як їде стара фіра.

Матеріал: www.zik.ua
21.10.2016 17:21

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *