Депутатів Львова закликають обмежити доступ до меморіалу орлят на Личаківському кладовищі

Депутатів Львівської міськради на сесії 20 жовтня закликали тимчасово обмежити доступ до польського військового меморіалу на Личаківському цвинтарі у Львові з метою уникнути можливих «симетричних» провокацій, актів вандалізму та плюндрування польських військових поховань.

Відповідну заяву озвучив депутат Ігор Дякович.

Він констатував, що безвідповідальні дії певних політичних сил Польщі, які умисне чи неумисне призвели до замороження процесу історичного примирення українського і польського народів, спровокували низку безпрецедентних випадків плюндрування українських військових поховань на території Республіки Польща.

«Хочеться вірити, що це були провокації третіх сил, які спішать використати атмосферу посилення напруженості українсько-польських стосунків і бездіяльність польської влади щодо запобігання актів вандалізму», – заявив Дякович.

Він закликав депутатів з метою уникнути можливих «симетричних» провокацій, актів вандалізму та плюндрування польських військових поховань в Галичині і, зокрема, у Львові тимчасово обмежити доступ до польського військового меморіалу на Личаківському цвинтарі у Львові та вжити належних заходів щодо підвищення безпеки інших польських поховань у Львові.

Разом із цим депутат закликав львів’ян вшанувати пам’ять всіх полеглих у боях 1918-20 років і взяти участь у традиційному молебні на місці українських і польських військових поховань 1 листопада.

Матеріал: www.zik.ua
20.10.2016 12:45

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *