Дрогобич розвиватиме культурну співпрацю з латвійським містом Вентспілсом

drogobych-rozvyvatyme-kulturnu-spivpracyu-z-latviyskym-mistom-ventspilsom_1
drogobych-rozvyvatyme-kulturnu-spivpracyu-z-latviyskym-mistom-ventspilsom_1
drogobych-rozvyvatyme-kulturnu-spivpracyu-z-latviyskym-mistom-ventspilsom_4
drogobych-rozvyvatyme-kulturnu-spivpracyu-z-latviyskym-mistom-ventspilsom_4

Учора повернувся із кількаденної поїздки до Латвії заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина», який на запрошення української громади Вентспілса брав участь у Днях української культури.

У коментарі IA ZIK заступник Дрогобицького міського голови Олег Дукас, який був у складі української делегації, зокрема, розповів, що, крім культурної програми із святковими заходами, дрогобичани мали зустрічі із заступниками міського голови Вентспілса Алдісом Абеле та Янісом Вітолінсом та послом України в Латвії Євгеном Перебийносом. Розглядались питання співпраці між Україною та Латвією у різних сферах. Йшлось також про можливість оздоровлення у Вентспілсі дітей учасників АТО та дітей з тимчасово окупованих територій. Посол запропонував Дрогобичу розглянути це питання.

За словами О. Дукаса, однією із найважливіших була зустріч із головним лікарем Вентспілської центральної лікарні.

«Слід сказати, що, на відміну від нас, у Вентспілсі немає відділу охорони здоров’я, тільки один головний лікар, – зауважив О. Дукас. – У Латвії вже давно функціонує система охорони здоров’я на зразок німецької моделі, коли гроші лікарняним установам виплачуються за виконану роботу. Планується, що згодом система охорони здоров’я перейде на шведську модель, коли держава виділятиме гроші для оплати за пролікованого хворого. У нас же, нагадаю, гроші виділяються пропорційно до кількості населення міст та районів; це не враховує, що крім дрогобичан та стебничан, у м.Дрогобичі лікуються ще жителі району та частково Трускавця й Борислава».

«Також у Вентспілській лікарні відсутні приватні аптеки, – зазначив дрогобицький посадовець. – У приміщенні є аптека, яка належить лікарні, а ліки закупляють, проводячи тендери, тому й нема проблем із захмарними цінами за медикаменти».

Олег Дукас вважає за необхідне розвивати культурну співпрацю між Дрогобичем і Вентспілсом. Адже у 40-тисячному Вентспілсі є численна українська громада (понад 6% населення), яку нещодавно очолила Марія Антонова з Самбірщини.

«За її ініціативи цьогоріч вперше були організовані Дні української культури у Вентспілсі і дуже приємно, що саме дрогобицьку «Верховину» запросили на ці заходи, – каже О. Дукас. – Домовились, що співпраця на цьому між українцями Вентспілса та дрогобичанами не має завершитись. Можливо, їхній ансамбль «Мрія» завітає на святкування Дня Дрогобича вже цього року».

О. Дукас зауважив, що більшість українців у Вентспілсі спілкуються між собою російською мовою, а погляди щодо ситуації на сході України розділились навпіл (дається взнаки вплив російського телебачення та численної російської громади).

«Тому надзвичайно важливо активніше співпрацювати із діаспорянами, які можуть стати промоутерами України у Латвії та Європі», – наголосив заступник дрогобицького мера.

Матеріал і фото: www.zik.ua
14.06.2016 10:57

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *