Грибовицьке сміттєзвалище: селяни погрожують знову перекривати трасу

grybovycke-smittyezvalysche-selyany-pogrozhuyut-znovu-perekryvaty-trasu_1
grybovycke-smittyezvalysche-selyany-pogrozhuyut-znovu-perekryvaty-trasu_1

Мешканці сіл, що поруч з Грибовицьким сміттєзвалищем, погрожують знову перекривати трасу, якщо Львівська мерія відновить незаконні, на їх переконання, земельні роботи поблизу звалища.

Про це 29 серпня у коментарі IA ZIK повідомила представник громади села Малехів Галина Денько.

З її слів, сьогодні близько обіду відбулася зустріч селян з Малехова, Грибович та містечка Дубляни з керівництвом Львівської міськради. А саме на зустріч приїжджали перший заступник міського голови Львова Віктор Пушкарьов, заступник голови міської комісії з питань ТЕБ і НС Ірина Маруняк та в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Юрій Голець.

На зустрічі люди повідомили свій протест проти втілення проекту укріплення сміттєзвалища спресованим сміттям, який просуває міська рада.

«Вони привезли лише карту щодо проекту рекультивації сміттєзвалища сміттям. Ми їм сказали, що ніякого підпирання сміття сміттям не буде. Люди пішли до робітників, попередили директора сміттєзвалища, пана Пушкарьова – сказали що він нас провокує перекривати дорогу. Дозволу на земельні роботи вони не мають. Тому люди сказали, як тільки вони відновлять будь-які роботи – ми тут же виходимо знову на трасу. Вони нас самі до того спонукають», – наголосила Г.Денько.

З її слів, мешканці вимагають розробити альтернативний проект з рекультивації сміттєзвалища – глиною.

«До цього часу ми їм заборонили проводити будь-які роботи», – підкреслила жінка. Вона наголосила: громади сіл не погодили проект рекультивації звалища спресованим сміттям. Наразі роботи там припинені.

«Директор сміттєзвалища підтвердив, що дозволу немає, але він сподівається його отримати… Вони рили котлован. Сказав їхній начальник з будівництва, що вони туди хочуть загорнути і закопати сміття, яке обвалилося», – зазначила Г.Денько.

«Як тільки трактор почне копати і рухати ліс – ми відразу виходимо на дорогу. Ці вимоги передали міській владі Львова», – підсумувала вона.

Як повідомлялося, у п’ятницю, 26 серпня, мешканці сіл Малехів, Грибовичі та містечка Дубляни, що поблизу Грибовицького сміттєзвалища, перекрили трасу Львів–Рава-Руська поблизу готелю «Варшава». Вимагали забрати трактори та іншу техніку з території поблизу сміттєзвалища, де, як вони стверджують, проводяться незаконні земляні роботи.

Раніше громада села Малехова, що поблизу Грибовицького сміттєзвалища, не підтримала пропозицію Львівської міської ради відновити вивезення сміття на сміттєзвалище для його стабілізації.

Чиновники Львівської міськради пропонували пресувати ТПВ на «сміттєвий камінь», який використовувати для укріплення схилу Грибовицького сміттєзвалища. При цьому для пресування сміття просували фірму ТОВ «Захід Ресурс Плюс» без жодного конкурсу.

Зазначимо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників та один комунальник. Троє надзвичайників загинули, водночас зниклого еколога не знайшли. За фактом зсуву відкрито кримінальну справу.

7 червня повідомили, що на Грибовицькому сміттєзвалищі утворилася тріщина завдовжки близько 80 м і завширшки до 2,5 м в окремих місцях. Вершина сміттєвої гори просіла з часу першого зсуву на 2,5 м. Для ліквідації загоряння застосовували авіацію ДСНС. Також відновили пошуки зниклого еколога.

Усі новини про пожежу та пошукові роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі читайте тут: Грибовицьке сміттєзвалище.

Матеріал і фото: www.zik.ua
29.08.2016 14:47

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *