Кубів: Доки сміття буде політикою, воно не буде вивозитися зі Львова

kubiv-doky-smittya-bude-politykoyu-vono-ne-bude-vyvozytysya-zi-lvova_1
kubiv-doky-smittya-bude-politykoyu-vono-ne-bude-vyvozytysya-zi-lvova_1

У сміттєвій проблемі Львова є політична складова. Також вона не вирішується через низку інших причин – відсутність генплану міста та корупцію у місцевих органах влади.

Про це 16 вересня на колегії Львівської ОДА повідомив перший віце-прем’єр- міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, коментуючи сміттєву ситуацію у Львові.

«Сміття стало політикою Цього не повинно бути. Доки сміття буде політикою – доти воно не буде вивозитися», – переконаний С.Кубів.

За його словами, проблема сміттєзвалища не вирішується, зокрема, через те, що у Львові досі немає затвердженої стратегії розвитку та генплану міста, що обіцяли зробити усі міські голови за 25 років Незалежності України.

«Має бути політична воля, потрібно розробити Генплан та в його межах визначити п’ять невідкладних проектів. Одним із перших проектів має бути робота по сміттєзвалищу», – переконаний С.Кубів.

Перший віце-прем’єр також вказав, що перешкодою є і корупція у місцевих органах влади.

«Чи були пропозиції щодо сміттєзвалища? Коли я ще працював головою правління одного із банків у Львові – було три пропозиції: від поляків, французів та німців. Згодом, вже коли я був нардепом, була пропозиція від австрійців», – додав перший віце-прем’єр.

С.Кубів запевнив, що Кабмін готовий допомогти у вирішення сміттєвої проблеми Львова.

«Проблема є. Ми готові допомогти. Потрібно було вже давно провести відкритий конкурс, взяти незалежних експертів. Газом зі сміттєзвалища можна опалювати усі школи та садочки», – сказав він.

Перший віце-прем’єр звернувся до влади міста Львова з проханням «вивести це питання за межі політики» і провести спільне засідання за участю усіх сторін, у тому числі нардепів від Львівщини.

«Не треба тримати на рахунку 480 млн грн і ставити питання по сміттю. Я готовий допомогти Львову, але прошу усіх: не робіть з львівського сміття політику», – наголосив Кубів.

Голова ЛОДА Олег Синютка додав: офіційного звернення від міського голови Львова щодо проблеми сміття немає.

«Треба сісти усім разом, об’єднатися і врегулювати проблему. Маючи досвід у 7,5 років роботи у Львівській міськраді,  я готовий свої знання і досвід, можливості як голови ЛОДА підключити, щоб це вирішити», – запевнив Синютка.

Він також закликав не спекулювати на тому, що львівське сміття не приймають райони області.

«Якщо би сміття не вивозилося у райони області, то ситуація у Львові була би набагато гіршою», – підкреслив Синютка.

Матеріал і фото: www.zik.ua
16.09.2016 15:16

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *