Львівщина отримає вісім сучасних медичних апаратів для проведення мамографії

lvivschyna-otrymaye-visim-suchasnyh-medychnyh-aparativ-dlya-provedennya-mamografiyi_1
lvivschyna-otrymaye-visim-suchasnyh-medychnyh-aparativ-dlya-provedennya-mamografiyi_1

В Україні сьогодні відзначають День боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Це захворювання найбільше проявляється у жінок віком від 45 років. Впродовж року у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі виявляють близько 800 хворих на рак молочної залози. Майже 8% пацієнток не прожили одного року з часу встановлення діагнозу, оскільки звернулися на діагностику на пізніх стадіях. За дев’ять місяців цього року первинний діагноз рак молочної залози зафіксовано у 561 жінки. На ранніх стадіях виявлення захворювання жінка може повністю одужати, тому дуже важливо не боятися і вчасно звернутися на діагностику.

Про це сказав сьогодні у Львові під час прес-конференції головний лікар Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру (ЛДОРЛДЦ) Ігор Васильович Ковальчук, – передає кореспондент IA ZIK.

За його словами, «від міністерства здоров’я України з цих коштів, які були заплановані для закупівлю дороговартісних препаратів, вони практично нічого цього року не отримали». Пацієнти вимушені купувати ці ліки за власні кошти, тому дуже важливо проводити ранню діагностику, щоб запобігти захворюванню.

«На сьогоднішній день з діагнозом рак молочної залози у нашому Центрі на обліку перебувають понад 8, 5 жінок, які пройшли лікування. Всі вони періодично проходять обстеження в районних лікарів-онкологів», – зазначив Ігор Ковальчук. За його словами, зараз на Львівщині впроваджують проект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій», що спрямований на ранню діагностику – мамографію, з тим, щоб запобігти ризику розвитку раку молочної залози. Цей проект реалізують за підтримки Світового банку.

В рамках проекту буде закуплено сучасне медичне обладнання для мамографічного скринінгу. Це дозволить більш ефективно діагностувати рак грудної залози та рак шийки матки на ранніх стадіях. Ігор Ковальчук зазначив, що створення міжрайонних скринігових центрів дозволить вести спостереження за станом здоров’я всього жіночого населення Львівщини.

Заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру зауважив, що технології, які вони хочуть запровадити з допомогою проекту Світового банку, дозволить покращити ранню діагностику та результативність оперативного втручання. За його словами, рання діагностика є умовою доброго результату та хорошого прогнозу для жінок з раком грудей.

Консультант з управління проектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак зазначила, що в рамках цього проекту закуплять 8 сучасних медичних апаратів для проведення мамографії. За її словами, буде створено міжрайонні скрінінгові центри у м. Львові, Дрогобичі, Стрию, Самборі та Червонограді, в яких встановлять сучасні цифрові мамографи, кольпоскопи, гінекологічні крісла та УЗД.

Під час прес-конференції медики особливо наголошували, щоб жінки не боялися і вчасно зверталися на діагностику, а після 45 років обов’язково приходили на обстеження, адже це дозволить зберегти їм життя. Сучасний рівень медицини дозволяє на ранніх стадіях повністю вилікувати рак молочної залози.

Матеріал і фото: www.zik.ua
20.10.2016 15:00

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *