Міжнародний конкурс молодих скрипалів розпочався у Львові

На сцені Львівської обласної філармонії у суботу розпочався перший тур ІІ Міжнародного конкурсу скрипалів, який завершиться 29 жовтня і визначить претендентів на престижні премії та призи, які підготували для них спонсори та особисто патрон творчого змагання – Олег Криса.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі Львівської філармонії.

У конкурсі беруть участь 30 молодих талантів із Польщі, Іспанії, Японії, Китаю, США, Південної Кореї, Франції, Північної Ірландії та України.

«Львів уже вдруге приймає Міжнародний конкурс молодих скрипалів. Перший відбувся у 2013 році і мав ефект землетрусу для міста, відкриваючи йому нові таланти і нову музику. Лише творчим змаганням він не обмежився: народилась ініціатива заснування музичної академії, яка діє у міжконкурсний період і дозволяє українським скрипалям брати уроки і майстер-класи у видатних майстрів сучасності», – зазначив голова журі конкурсу Олег Криса.

За його словами, значення конкурсу важко переоцінити. Адже у буремний для України час сюди не побоялись приїхати молоді талановиті скрипалі та члени журі з усього світу. Ні від кого із поважних метрів не було відмови, ніхто не «захворів», не шукав інших причин, щоб не їхати у країну, що перебуває у стані війни. А це – найвище визнання культурних традицій України та найвищий вираз підтримки їй.

Конкурсна програма теж спрямована на популяризацію в світі музики українських композиторів. До обов’язкової програми виконання визначені твори Мирослава Скорика та Віталія Губаренка.

 

Матеріал: www.zik.ua
22.10.2016 18:08

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *