Польське місто погодилося на реалізацію нового транскордонного проекту з Бродами

Делегація Бродівської міської ради відвідала з робочим Республіку Польща.

Зокрема, представники від Бродівської міської ради побували у м. Ряшів (центрі Підкарпатського воєводства), де у виставковому центрі відбулася конференція «Співпраця без кордонів є шансом для Підкарпаття».

Офіційна частина конференції складалася з промов представників Польщі і України: привітав учасників конференції маршалок Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль, а також голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Також про перспективи співпраці двох прикордонних областей сусідніх держав розповів віце-міністр регіонального розвитку Польщі. Було підбито підсумки реалізації проектів Польща-Білорусь-Україна та Польща-Словаччина.

Також було проведено заняття з процедури закупівель згідно з вимогами керівництва проектів, –  повідомив власкор ІА  ZIK з посиланням на дані Бродівської міської ради.

Після цього було оголошено про те, що стартують нові проекти за підтримки Європейського Союзу, для реалізації яких потрібно мати партнера з польської сторони.

Заступник міського голови Бродів  Олександр Єлиневський зазначив: «Ще однією метою, яку ми мали, відбуваючи на цю конференцію, – упевнитися в тому, що наші партнери зі Стрижова знову готові до співпраці з нами. В іншому випадку ми планували шукати нового польського партнера. Ми зустрілися там з добрим другом бродівської громади, старостою Стрижовського повіту Робертом Годеком. Він підтвердив, що Стрижів задоволений попередньою співпрацею і згідний на другий проект у співпраці з м. Броди».

Організатори конференції назвали 4 напрямки, в яких можна розробляти проекти: спадщина, доступність, безпека і кордони.

«До 31 грудня ми маємо подати опис проекту до Варшавського офісу і в разі, якщо наша спільна зі Стрижовом ідея зацікавить донорів, вже у наступному році від нас очікуватимуть сам проект, включаючи бюджет, виконавців заходів, терміни їх реалізації тощо», – зазначив головний спеціаліст міської ради Руслан Горбаль.

«Новий спільний проект, як і попередній, має принести користь і Бродам, і Стрижову. Бюджет проекту стартуватиме від 100 тис. і до 2,5 млн  євро – в залежності від того, яким буде важливість ідеї і бюджет її реалізації.

На всьому шляху нашої подорожі у Польщі ми спостерігалди нове будівництво, головним чином, доріг. І приємно вразило те, що разом із магістралями ремонтують і маленькі сільські дороги обабіч. Це наша мета, і для її досягнення ми повинні використовувати всі можливості. У новому конкурсі транскордонних проектів буде значно більша конкуренція, аніж в попередньому, і ми повинні бути до цього готовими», – розповів Олександр Єлиневський.

Нагадаємо, проект «Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей міста Броди та Стрижовського повіту на міжнародному туристичному ринку» успішно був реалізований двома транскордонними містами України і Польщі – Бродами і Стрижовським повітом упродовж 2013-2015 рр.

Матеріал: www.zik.ua
20.10.2016 17:50

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *