У Львові представлять нове видання про патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

25 жовтня у Львові відбудеться презентація двотомного видання «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» авторства Ірини Іванкович.

Цей захід розпочнеться о 15.00 в актовому залі Музею етнографії та народного промислу Інституту народознавства НАНУ (проспект Свободи, 15), повідомили сьогодні у прес-службі Львівської міської ради.

Публікація, присвячена п’ятиріччю Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого, що діє при Релігійному товаристві українців-католиків «Свята Софія» (США), побачила світ у львівському видавництві «Артос» при Фундації «Андрей».

У презентації візьмуть участь владика Ігор (Возьняк), доктор Ірина Іванкович, академік Степан Павлюк, професор Богдан Козак, професор Петро Шкраб’юк, доктор Михайло Перун. Мистецьку частину підготувала заслужена академічна капела України «Трембіта».

Довідка.

Перший том – це двомовне (українсько-англійське) наукове дослідження літературних видноколів Кир Йосифа, впливу літератури на формування його особистості та гомілетичного стилю. Авторка подає хронологічно систематизований аналіз поглядів Патріарха на давню українську та діаспорну літературу, а також висвітлює його думки про о. Маркіяна Шашкевича Тараса Шевченка, Івана Франка, як і багатогранне ознайомлення із зарубіжною літературою.

Другий том – це нова антологія літературних творів, присвячених Блаженнішому Йосифові, що їх зібрала та упорядкувала І. Іванкович. Книга під назвою «Сидячи на санях» є уже не науковим, а літературним трактатом про життя й особу Патріарха. Зібрані в цій публікації поезія та проза, написані в Україні, у США, в Канаді, у Великобританії, в Польщі, в Аргентині та в Австралії в різний час, були попередньо друковані в материкових та в діаспорних часописах чи й виходили окремими публікаціями, копії яких зберігаються в Центрі студій спадщини Блаженнішого Йосифа. У антології надруковано пять десятків поезій близько сорока українських материкових та діаспорних авторів, пісні, прозові твори, сценарії, поезії польською та іспанською мовами із супутніми перекладами, уривки з англомовного роману Мориса Веста «Постоли рибалки».

Книги доповнено репродукціями картин відомого маляра Юрія Гури та аудіодиском із записом вибраних поезій у виконанні Народного артиста України, Лауреата національної премії імені Тараса Шевченка Богдана Козака.

Двотомне видання «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» – найкраща книга цьогорічного 23-го Форуму видавців у Львові.

Матеріал: www.zik.ua
20.10.2016 11:53

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *