У Львові стартує конкурс скрипалів Олега Криси

21 жовтня на сцені Львівської обласної філармонії відбудеться урочисте відкриття ІІ Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Вперше конкурс Олега Криси відбувався у 2013 році з ініціативи мистецького об’єднання «Світ класичної музики». Президент об’єднання Серій Подолянчук зазначив, що мета конкурсу – перш за все, підтримати українську талановиту молодь та дати їй поштовх для розвитку до світового рівня майстерності. Також це і шанс представити українську музичну традицію широкому загалу.

Для участі у конкурсі цьогоріч до Львова приїхали понад 30 молодих віртуозів з різних країн, зокрема – з Польщі, Іспанії, Японії, Китаю, США, Південної Кореї та Франції. Оскільки конкурс Олега Криси спрямований на розвиток творчої молоді, то мінімальний вік учасників на день відкриття конкурсу повинен становити 15 років, максимальний – 29.

21 жовтня відбудеться жеребкування для визначення порядку виступів конкурсантів, а також концерт-відкриття. Змагання відбуватиметься у три тури: I тур (22-23 жовтня), ІІ тур (25-25 жовтня), ІІІ тур (28-29 жовтня). Конкурс завершиться гала-концертом, де оголосять результати та нагородять переможців. Умовами конкурсі передбачені три премії (по 20, 10 і 8 тис. євро відповідно), а також три спеціальні відзнаки (тисяча євро).

Журі конкурсу вже вдруге очолить видатний маестро, уродженець Львівщини Олег Криса, який зараз обіймає посаду професора в престижній Істменській школі музики у Рочестері (США). Також до складу журі запрошено відомих музикантів та педагогів: Кшиштоф Якович (Польща), Сачіка Мізуно (Японія), Володимир Заранський (Україна), Юрій Мазуркевич (Канада-США), Пяйвют Меллер (Фінляндія), Едвард Зєнковскі (Австрія).

Вхід на концерти у конкурсні дні – вільний.

Довідка ІА ZIK.

Олег Криса є першим українським скрипалем, який став лауреатом 1­-ї премії найпрестижнішого у світі міжнародного конкурсу ім. Ніколо Паганіні в Генуї (1963). Виконавська та педагогічна діяльність цього легендарного музиканта є прикладом для багатьох поколінь українських музикантів, перш за все, скрипалів. Нещодавно у Львові було започатковано міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

Олег Криса достойно представляє нашу державу у світі як вихованець української, зокрема, львівської скрипкової школи. Викладав у престижних вузах, з 1967 р. – у Київській консерваторії ім. П. Чайковського; з 1973 р. – в Московському музично-педагогічному інституті ім. Гнєсіних; з 1974 р. – в Московській консерваторії. Сьогодні Олег Криса – професор престижної в США Істменської школи музики в м. Рочестері, в якій навчаються музиканти з багатьох країн світу.

Як соліст Олег Криса виступає в багатьох країнах світу з провідними оркестрами та диригентами; на таких музичних фестивалях як «Празька весна», «Варшавська осінь», Віденське музичне свято, щорічний музичний фестиваль у Шлезвіг Гольштейн (Німеччина), фестиваль Міжнародної академії ім. Баха (Штудтгарт), Орегонський фестиваль Й. Баха в Юджині та ін.

Олег Криса вперше виконав присвячені йому твори таких відомих композиторів, як Альфред Шнітке, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Вірко Балей, Вячеслав Артемов.

Матеріал: www.zik.ua
17.10.2016 17:38

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *