У Львові відбудеться міжнародна зустріч дисидентів

u-lvovi-vidbudetsya-mizhnarodna-zustrich-dysydentiv_1
u-lvovi-vidbudetsya-mizhnarodna-zustrich-dysydentiv_1

З нагоди 40-річчя Української Гельсінської групи у Львові відбудеться міжнародна зустріч учасників Руху опору 1960–1980-х років.

З’їзд дисидентів планують провести 10-11 листопада, повідомив виданню «Збруч» один із засновників УГГ Мирослав Маринович.

Очікується, що до Львова з’їдуться півтораста дисидентів. Серед них більшість тих, хто мешкає в Україні, але будуть гості із ще 15 країн світу, зокрема, з країн Балтії та Кавказу, а також із Польщі, Росії, Чехії, Франції, Німеччини, Канади та США.

За словами Мирослава Мариновича, запрошення прийняли й приїдуть у Львів Сергій Ковальов та Олександр Подрабінек з Росії, донька Єлени Боннер Тетяна Янкелевич прилетить із США, з Праги будуть пані Шустрова та Володимир Тольц, з Вірменії – Вардан Арутюнян та Паруйр Айрікян; Адам Міхнік у складі групи із десятка дисидентів приїде з Польщі. З Києва, на жаль, не зможуть приїхати Раїса Руденко та Левко Лук’яненко. Проте будуть Олесь Шевченко, Василь Овсієнко та інші.

Зустріч дисидентів у Львові організаційно розділена на два заходи – 10 листопада виступи й розмови присвятять власне 40-й річниці заснування Української Гельсінгської групи, а вже 11 листопада відбудеться ІІ-й Кримський форум. Перший був проведений 2012 року в Севастополі під егідою Меджлісу кримськотатарського народу й особисто Мустафи Джемілєва, який тепер згодився з ідеєю Мирослава Мариновича провести Форум із такою ж назвою у Львові і цим знову нагадати ще й про проблеми, пов’язані з анексією півострова.

Обидва дні зустрічей дисидентів будуть фактично закритими заходами – без зайвої публіки та з дуже обмеженим числом представників мас-медіа. «Я не мислю це собі як традиційну святочну академію, на яку сходяться різні люди. Мені важливо зібрати своїх табірних друзів і зробити цю імпрезу для них», – пояснив Мирослав Маринович. Втім, запросити до участі більшу кількість тих, хто побажає бути присутніми, не дозволить і приміщення – все відбуватиметься в стінах Українського Католицького Університету на вулиці Козельницькій.

Матеріал і фото: www.zik.ua
20.10.2016 12:40

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *