Яворівчани – Садовому: Не дозволимо посягати на територію нашого району

yavorivchany-sadovomu-ne-dozvolymo-posyagaty-na-terytoriyu-nashogo-rayonu_1
yavorivchany-sadovomu-ne-dozvolymo-posyagaty-na-terytoriyu-nashogo-rayonu_1
yavorivchany-sadovomu-ne-dozvolymo-posyagaty-na-terytoriyu-nashogo-rayonu_4
yavorivchany-sadovomu-ne-dozvolymo-posyagaty-na-terytoriyu-nashogo-rayonu_4

Сьогодні, 21 жовтня, під час сесії Яворівської районної ради депутатський корпус одностайно ухвалив звернення до Львівської обласної ради щодо утворення об’єднаних територіальних громад в існуючих адміністративних мережах Яворівського району.

Про це з місця події передає власкор IA ZIK.

Цей документ, за словами голови Яворівської районної ради Володимира Сичака, продиктувала ініціатива Львівської міської ради щодо приєднання населених пунктів Яворівського району, які безпосередньо межують з обласним центром, до Львівської міської територіальної громади.

«Ми в цьому плані працюємо консолідовано з Жовківською та Пустомитівською районними радами, яких спіткала така сама проблема», – сказав Володимир Сичак.

На сесії Яворівської районної ради присутні: Михайло Ковалик та Дмитро Пазин – депутати Львівської облради, міські, селищні, сільські голови, керівники управлінь, підприємств, організацій, члени громадських організацій, представники трудових колективів, учасники АТО. Людей зібралося так багато, що не всі поміщаються у сесійній залі.

Під час розмови з яворівчанами в кулуарах сесії власкор IA ZIK почерпнув інформацію про те, що люди налаштовані на одне – не дати посягнути керівництву Львова на землі своєї малої Батьківщини – Яворівщини.

Яворівський районний депутатський корпус вимагає від Львівської обласної ради таке:

«Серед депутатського корпусу та жителів Яворівського району викликає глибоке занепокоєння та незадоволення ініціатива керівництва Львівської міської ради щодо приєднання населених пунктів району, які безпосередньо межують з обласним центром, до Львівської міської територіальної громади.

Таке об’єднання, на нашу думку і переконання місцевих жителів, не має жодного історичного, культурного та соціально-економічного підґрунтя, а викликане, перш за все, бажанням депутатів міської ради вирішити низку проблем міста Львова за рахунок прилеглих до нього сіл Яворівського району.

Історично населені пункти Бірківської, Ясниської, Вороцівської, Рясне-Руської та Домажирської сільських рад були невід’ємною складовою Яворівського району, ми спільно вирішували усі наболілі питання та проблеми, які поставали перед нашими територіальними громадами, намагаючись завжди враховувати інтереси місцевих мешканців, які традиційно вважають себе жителями Яворівщини.

Зараз вони небезпідставно вважають, що примусове приєднання прилеглих до Львова населених пунктів та об’єднання їх у спільну з мільйонним містом територіальну громаду, повністю нівелює здатність сільських мешканців відстоювати свої інтереси чи хоч якось впливати на ті рішення, які будуть прийматися щодо їхніх населених пунктів у Львівській міській раді. Будь-яка місцева ініціатива просто «розчиниться» в колі проблем мегаполісу. А це повністю підриватиме основні принципи місцевого самоврядування та децентралізації на місцях.

На нашу думку, напрацьований варіант об’єднання територіальних громад в адміністративних межах Яворівського району, хоч і не є ідеальним, проте є набагато раціональнішим і доцільнішим і дозволяє краще враховувати інтереси місцевих мешканців та зменшити зазначені потенційні ризики примусової децентралізації.

Враховуючи вище наведене, з метою недопущення соціальної напруги серед мешканців населених пунктів району, що безпосередньо межують з містом Львовом, врахування інтересів місцевих територіальних громад, просимо затвердити план об’єднання територіальних громад в існуючих адміністративних межах Яворівського району».

Матеріал і фото: www.zik.ua
21.10.2016 14:38

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *