Журналісти ZIKу з’ясували, як у Львові продають наркотики через Інтернет

У Львові продавці наркотичних засобів розмістили адреси своїх сайтів у подвір’ях шкіл та навіть на самих стінах навчальних закладів.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Написи кольоровою фарбою з’явилися біля декількох львівських навчальних закладів. На них був вказаний інтернет-сайт, який пропонував придбати легкі наркотики. Один із батьків вирішив перевірити, що намагаються нав’язати неповнолітнім.

«Я вирішив поцікавитися цим сайтом, адже від дітей вже не один раз чув запитання про нього. Після того, як я відвідав цю сторінку в Інтернеті, то зрозумів, що це дуже небезпечна річ», – розповів батько школяра Тарас Гупало.

На сайті пропонували легкі наркотики навіть з доставкою. Дилери, вочевидь, дуже чітко визначили свою цільову аудиторію, адже підлітків простіше за дорослих «підсадити» на наркотики.

Один із колишніх наркозалежних пригадує, як теж ще школярем починав з легких наркотиків, а вже тепер лікується від важкої наркозалежності.

«Якщо ти не помер, то потім все життя проводиш у муках. Зараз я вже інвалід і змушений постійно лікуватися», – розповідає хворий чоловік.

Журналісти провели експеримент, щоб з’ясувати яким чином дітям намагаються продавати наркотики. Замовлення на сайті прийняли майже одразу та вказали рахунок для переказу коштів. Після підтвердження оплати, наркоторговці відправили покроковий план з фото, де саме захований товар.

Цю інформацію журналісти передали поліції міста та разом з нею вирушили на пошуки. На вказаному місці виявили пакетик із незрозумілою сумішшю. Наразі експерти з’ясовують вміст упаковки, а поліція натомість вивчає підозрілий сайт.

«Повної інформації щодо сайту ми ще не маємо. Але є попередні дані, що він був створений на території США. Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження», – прокоментував начальник слідчого відділу поліції Львова Роман Білик.

Комунальники пообіцяли прибрати усю рекламу наркотиків та стежити, щоб подібних записів більше не з’являлося.

Нагадаємо, що у Львові планують відкрити анонімний центр, де підлітків перевірятимуть на вживання наркотиків. Уже наступного року батьки на правах анонімності зможуть привести туди своїх дітей, щоб вони пройшли тест на вживання наркотичних засобів. 

Матеріал: www.zik.ua
22.10.2016 13:01

Tags: , , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *